Masáže Janko

...doprajte si relax

Francúzska žilová masáž
PDF Tlačiť E-mail

Francúzska žilová masážAutorom Francúzskej žilovej masáže je Jean Michel Lardry – riaditeľ dijonskej Inštitúcie ďalšieho vzdelávania masáže a pohybovej terapie.
Pôsobí preventívne pri vzniku kŕčových žíl, pomôže odstraňovať opuchy DK, nedokrvenosť. Zabezpečuje dostatočný krvný obeh v tkanivách, zmierňuje príznaky zapríčinené stagnáciou krvi v tkanivách.
Pri masáži sa používajú éterické oleje. Je vhodná pre ľudí, aj s viditeľnými kŕčovými žilami, pokiaľ sú príznaky mierne. Ak sa liečite u lekára, treba sa poradiť.

Masáž sa odporúča pri pocite ťažkých nôh, bolesť v žilách, pocit nepokoja, opuchy, pálenia, nočné kŕče či svrbenie v dolných končatinách, studené nohy, kŕčové žily...sú klinickými príznakmi, ktoré dávajú najavo zlý návrat žilovej krvi z nôh do srdca.

Časté prípady zo všeobecných alebo odborných ambulancií dokazujú, že sme k svojim nohám pomerne ľahostajní. Boľavé nohy dokážu poriadne skomplikovať život, spočiatku tento problém ignorujeme a po ustúpení nepríjemných príznakov mu už nevenujeme pozornosť. Podľa dlhoročných výskumov však toto štádium môže byť prvým signálom veľmi rozšíreného, progresívneho a stále často podceňovaného – Chronického žilového ochorenia.

Francúzska žilová masáž je druhom špeciálnej masáže nôh, ktorá podporuje prúdenie žilovej krvi a tým povzbudzuje krvný obeh dolných končatín.


Látky podporujúce masáž
Pri našej masáži používame esenciálne oleje v kombinácií s tzv. nosným, za studena lisovaným bioolejom, ktoré spríjemňujú masáž a spôsobujú pocit ľahkosti a sviežosti v nohách. Esenciálny olej levanduľa, citrón, škorica, pomaranč, rozmarín obsahujú  životné látky  je aromatický a preto sa ľahko vstrebáva do kože a krvného obehu napr. levanduľa, citrón, škorica, pomaranč, rozmarín.


Kontraindikácie
-  menštruácia
-  akútne ochorenie obličiek, obličková nedostatočnosť
-  akútny zápal kŕčových žíl
-  nádorové ochorenia.

 


Joomla 1.5 Templates by Joomlashack